Týždeň dobrovoľníctva

Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojil rekordný počet ľudí

15. ročník celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva sa konal od 23. do 29. júna 2023. Organizácie otvorili aj tento rok množstvo dobrovoľníckych príležitostí, vďaka ktorým si mohol ktokoľvek v Nitrianskom kraji vyskúšať, aké je to byť dobrovoľníkom. 

Presne 1 518 zapojených dobrovoľníkov odrobilo celkom 4 477 dobrohodín.

Upratovanie, skrášľovanie, revitalizácia a údržba vonkajších priestorov boli opäť najžiadanejšími aktivitami, na ktoré sa hlásili desiatky dobrovoľníkov. Podarilo sa vyčistiť vlakovú stanicu v Nitre, Amfiteáter Nitra, Alej na prameni, rôzne areály organizácií a zariadení v rozmanitých kútoch kraja. Dobrovoľníci pomáhali aj v sociálnej oblasti, venovali sa seniorom a klientom zariadení sociálnych služieb. Školy pomáhali aj v revitalizácii svojich vonkajších a vnútorných priestorov. Zorganizovali sa akcie DOBRO.trh v Nitre, Nutričná akadémia, Deň s rodinou v Leviciach, Beh za Hospic a 2 veľké zbierky pre rodiny zo znevýhodneného prostredia.

Do kampane sa v rámci kraja prihlásilo 28 organizácií, ktoré pripravili 37 dobrovoľníckych príležitostí.

Týždeň dobrovoľníctva sa konal v týchto mestách a obciach: Nitra, Topoľčany, Levice, Zlaté Moravce, Zbehy, Cabaj Čápor, Slepčany, Komjatice, Bojná.

Záujem o dobrovoľnícke aktivity prejavilo aj 6 škôl a 5 firemných partnerov: Jaguar Land Rover Slovakia, s.r.o., SE Bordnetze – Slovakia s.r.o. (SEBN SK), Ledvance s.r.o., Foxconn Slovakia, spol. s r.o. a LB Slovakia Plastics s.r.o..

Partnerom v Nitrianskom kraji je Mesto Nitra a Nadačný fond Kaufland.

Fotogaléria z Týždňa dobrovoľníctva 2023 

Viac podrobností o tomto ročníku nájdete nižšie v priloženej tlačovej správe. 

.

Minulé ročníky Týždňa dobrovoľníctva

rok 2023

rok 2021

rok 2020

rok 2019

rok 2018

rok 2017