Dobrovoľníctvo v čase epidémie

Milí dobrovoľníci, dobrovoľníčky, samospráva, mimovládne organizácie, partneri 

prežívame náročné chvíle, ktoré zásadne zmenili naše životy v priebehu niekoľkých dní. Veríme však, že práve v týchto situáciách sa preveruje aj naša ľudskosť a spolupatričnosť. Nitrianske centrum dobrovoľníctva chce systematicky pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú - starí, chorí či opustení ľudia. Ale bez vás - dobrovoľníkov, to nepôjde.

Ponúkame vám možnosť stať sa špeciálnym dobrovoľníkom, ktorý dokáže pomáhať práve tam kde je. Vo svojom okolí, vo svojej bytovke či komunite. 

Prostredníctvom dotazníka sa môžete registrovať na dobrovoľnícke aktivity.

O aké aktivity ide?

  • šitie rúšok
  • venčenie psíkov pre rizikové skupiny alebo ľudí v karanténe
  • pomoc s nákupmi
  • dezinfekcia priestorov
  • roznos letákov
  • pravidelné kontaktovanie seniorov či opustených ľudí 

Registračný formulár pre záujemcov o dobrovoľnícke aktivity TU.  

Ak ste mimovládna organizácia a pracujete s ohrozenými skupinami - dajte nám vedieť, čo potrebujete. Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme aj vám mohli pomôcť vo vašom poslaní.

Registračný formulár pre organizácie TU. 

Nezabudnite však, že riziko nákazy pre vás aj druhých je prítomné v každej službe, ktorú budete poskytovať. Buďte absolútne zdraví. Svojím správaním neohrozujte seba a chráňte rizikové skupiny. Najlepšou formou solidarity je pomoc známym a blízkym ľuďom, rodine a susedom. Veľkou pomocou je už aktívny záujem o ľudí v okolí a to, či sú v poriadku.

PROSÍME, aby ste si pozorne prečítali aj tento dokument o bezpečnostných pravidlách, pretože vaše zdravie je prioritné a je nevyhnutné správať sa čo najzodpovednejšie a chrániť seba a iných. 

Ďakujeme. Buďme k sebe dobrí a zodpovední a pomáhajme si vzájomne. Všetky ďalšie informácie budú záujemcom zaslané priebežne.

 

 

Dobrovoľníctvo v čase epidémie