10 dôvodov prečo byť dobrovoľníkom

1. zmysluplné trávenie voľného času

Nikto nemá rád nudu. Ani my nie. Tak prečo si nevyplniť voľný čas niečím užitočným? Dobrovoľníctvo je skvelou príležitosťou :)

2. pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú

Nezištná pomoc iným je (podľa nášho názoru) ten najušľachtilejší dôvod prečo robiť dobrovoľníctvo.

3. môžeš robiť to čo ťa baví

...robiť to čo ťa baví. No kto by to nechcel? :)

4. skúsenosti, prax

Práca s projektmi, plánovanie, natáčanie a strihanie videí, grafická príprava propagačných materiálov, práca so znevýhodnenými ľuďmi a mnohé iné. Toto všetko odlišuje jedného človeka od iného. Sú to skúsenosti z dobrovoľníckej činnosti na nezaplatenie, ktoré určite obohatia tvoje CV :)

5. môžeš stretnúť nových ľudí, získať kamarátov

Dobrý kamarát sa vždy hodí :) A kde inde ich možno stretnúť, keď nie na nejakej super akcii, kde je plno mladých dobrovoľníkov a dobrovoľníčok? :)

6. kontakty

V dnešnom svete sa ľahko žije tomu, kto má kontakty. Najmä vo chvíli, keď potrebuje čokoľvek vybaviť. Dobrovoľníctvo spája ľudí a poskytuje možnosť získať cenné kontakty na ľudí z mnohých profesijných oblastí.

7. možnosť vyskúšať si nové, doposiaľ nepoznané veci

Super dôvod pre tých, ktorí majú rady zmeny :) Dobrovoľník si môže vyskúšať niečo, čo v živote ešte nerobil, vystriedať viaceré činnosti a prísť na to, v čom je dobrý a čo ho baví. :)

8. sebapoznanie v rámci pracovnej sféry

Hovorí sa, že aj negatívna skúsenosť je skúsenosť. A je to pravda. Ak sa staneš dobrovoľníkom a zistíš, že to čo robíš nie je pre teba to "pravé orechové", je to veľmi užitočná informácia. Vieš, že sa danou činnosťou v budúcnosti nechceš zaoberať ani v pracovnej sfére. V takomto prípade neváhaj kontaktovať svojho koordinátora. Spolu nájdete inú dobrovoľnícku pozíciu, ktorá ti sadne :)

9. dobrý pocit

Všetci o ňom hovoria, je to počuť z každej strany. Dobrý pocit. Hoci uvedené slovné spojenie je v istom zmysle neuchopiteľné, predsa dokáže uspokojiť človeka. Chýba ti tento pocit? Máš ďalší dôvod, prečo sa stať dobrovoľníkom :)

10. možnosť niečo sa naučiť a získať certifikát

Ak si niekto myslí, že dobrovoľníctvo sa neoplatí, že to je len o druhých, je na omyle. Dobrovoľníctvo ponúka možnosť naučiť sa mnoho vecí ako napríklad písať projekty, naplánovať akciu od A po Z, ako zlepšiť svoj time-management alebo komunikačné schopnosti. A čo je na tom najlepšie? Aj prostredníctvom dobrovoľníctva sa dá získať certifikát :)